SVĚT KUCHYŇSKÝCH SPOTŘEBIČŮ

Při výběru nábytku i spotřebičů musíme často myslet na to, jak ušetřit co nejvíce místa a zároveň si zachovat maximální pohodlí. Praktickým řešením nejen pro malou kuchyň jsou vestavěné spotřebiče. Sortiment je velice bohatý. Výrobci se předhánějí v šířce svého sortimentu. Dáváme přednost osvědčeným výrobcům.

Chce to vkus a zkušenosti

Pokud si pořizujete zcela novou kuchyň, záleží jen na vás, zda si pořídíte spotřebiče volně stojící nebo vestavěné. Zatímco s volnými spotřebiči a jejich umístěním si často můžete poradit sami, vestavování musí být předem správně naplánované a neobejde se bez odborníků. Důležitý je kvalitní návrh kuchyně i precizní práce, aby se Vám nestalo, že se Vám začnou spotřebiče v sestavě hýbat nebo propadat. Samozřejmostí je vzhledové sladění spotřebičů, které by měly být nejlépe jedné značky a designové řady.

Chcete, aby myčka nerušila design vaší kuchyně?

Vestavěnou myčku nádobí dnes požaduje zhruba třetina zákazníků

Existuje několik variant, jak myčku do kuchyně umístit. Pokud budete chtít, aby myčka byla zcela skryta, musíme se smířit s tím, že během mytí neuvidíme na ovládací panel, který bývá umístěn na horní hraně dveří. Druhou možností je jeho umístění na přední straně, které je praktičtější, leč ne stoprocentně zastavěné. Nejméně praktickou variantou je umístění volně stojící myčky do kuchyňské sestavy.

K troubě přistupujte v zpříma!

Volně stojící sporák v libovolné kvalitě nám v zastavěné verzi nahradí varná deska a trouba. Do linky lze vsadit varnou desku s jakýmkoli zdrojem. Vybrat si můžeme mezi plynovou, elektrickou s plotýnkami, sklokeramickou nebo indukční desku.

Vestavěná trouba má oproti stojící spoustu výhod. Může být podstatně nižší, aniž bychom museli vařit na kolenou. Právě naopak – dává se do výše očí.

Vestavěnou můžete mít i digestoř, ale…

V malé kuchyni je jedinečným řešením vestavěná digestoř, která je nenápadná a zabere minimální prostor. Ve větší kuchyni by ale byla téměř hříchem, neboť originální digestoř je velmi výrazným estetickým doplňkem a podtrhuje styl celé kuchyně.

Pracovního místa není nikdy dost!

Místo na pracovní desce nám ušetří použití vestavěné mikrovlnné trouby. Pokud ji dáme nad pečící troubu, zbude nám místo pro zásuvku na ohřívání talířů. Pro ještě větší úsporu místa můžeme zvolit i multifunkční troubu, která zastane nejen práci mikrovlnky, ale zvládne i klasické pečení a grilování. Vestavět lze i některé kuchyňské příslušenství jako je kávovar nebo televizi či výrobníky ledu s filtrem vody .

A jak s ledničkou?

I tady lze vybírat, zda chceme malou, velkou, kombinovanou či samostatnou, vestavěnou nebo volně stojící, americkou… Americkými se označují moderní dvoudveřové chladničky, které jsou nejen prostorné, ale také velmi praktické. Bývají rozdělené na dvě či více částí, z nichž jedna obsahuje nulovou zónu pro delší uchovávání čerstvých potravin. Ve dveřích většinou nechybí malý domácí bar. Ten slouží k odebírání vody, která bývá přes speciální filtry přiváděna přímo z řádu. K tomu patří také výrobník ledu, popřípadě samostatná dvířka pro otevírání přihrádky s nápoji.
To je výhodné pro úsporu energie, protože nejsme nuceni neustále otevírat celou chladničku. Nejoblíbenější variantou je však použití vestavěné chladničky kombinované s mrazáky. Jejich nabídka je velmi široká.

Pro milovníky kvalitního vína

Milovníkům vína přijde vhod vinotéka. Lze ji zakoupit volně stojící, ale pouze vestavěná zajistí designově čisté spojení s kuchyňskou sestavou. O kvalitu a správnou teplotu vína se postará správné nastavení, které zajistí prostředí jako by víno zrálo v tom nejlepším vinném sklepě.