SVĚT PŘEDNÍCH PLOCH – DVÍŘEK

Při vstupu do jakékoliv kuchyně nás zřejmě na první pohled upoutá její barva, prostorové provedení a celkový design. To, co se na vzhledu každé však podílí nejvíce jsou dvířka.

Pojďme se  tedy podívat na to, jaké výhody či nevýhody má ten který materiál.

Dřevěná kuchyň 

Dřevo je přírodní velmi odolný a trvanlivý materiál vyznačující se vysokou životností. Do vaší kuchyně vnese nádech luxusu, útulnosti a navodí pocit tepla. Jednotlivé typy se potom liší vzhledem a náročností zpracování, od čehož se samozřejmě odvíjí i cena. Jistou nevýhodou dřeva je jeho náchylnost k poškrábání, jestli-že patříte mezi razantnější kuchtíky nebo máte doma neposedné dítko, zvažte zda by nebylo lepší zvolit nějakou jinou alternativu.

Dýhovaná kuchyňská dvířka

Dýha – tento materiál bývá často nedoceněný a velmi podceňovaný. Přitom se s ním v našich kuchyních setkáváme již bezmála třicet let. Jde o velmi levnou imitaci masivu. Proto si je zpravidla může dovolit i domácnost s průměrnými příjmy. Dýhovaná dvířka dokáží vytvořit stejně příjemnou a útulnou atmosféru jako dřevo a přitom nejsou tak náchylná k mechanickému poškození. Při pravidelné péči si také tento materiál dlouho zachová svou původní krásu.

Lakovaná kuchyňská dvířka

Tento typ dvířek je vyráběn z dřevovláknité desky opatřené neblednoucím základním nátěrem a barevným vrchním lakem. Jsou velmi praktická a snadno se udržují. Pořízení takovýchto dvířek bude i tou nejekonomičtější volbou.

Kuchyňská dvířka s fólií s vysokým leskem

Fólie dokáže prosvětlit i tmavší a ponurou kuchyň. Dodá jí nezaměnitelný lesk, styl a eleganci. Velmi vhodná je volba tohoto typu dvířek do moderních interiérů. Skvěle se doplňuje s oblíbeným nerezem a sklem.

Skleněná kuchyňská dvířka

Sklo – materiál do každého interiéru, nejen kuchyně, vnese pocit otevřenosti a vzdušnosti. Dvířka mající alespoň částečnou skleněnou výplň působí velmi efektním a odlehčeným dojmem. Sklo lze kombinovat s nejrůznějšími styly – tradičními počínaje, moderními konče. Nemusí také zůstat u čirého jednobarevného skla. nabízí se zde celá řada tónovaných a různě vzorovaných materiálů. Také nemusíte mít strach z křehkosti materiálu, v kuchyních se nechají použít skla tvrzená, která jsou více odolná vůči rozbití.